atelier POINT, architektonický ateliér | Novinky | Napsali o nás | Napsali o nás "I sen se může stát skutečností..."

czech | eng

Napsali o nás "I sen se může stát skutečností..."

Napsali o nás "I sen se může stát skutečností..."

Nejdůležitější součástí zadání bylo velké množství prosklené plochy v obývací části, aby do ní po celý den šlo co nejvíce světla. To se podařilo a prosklená plocha se v přízemí nachází na třech stěnách ze čtyř. Proti slunci stíní různě stavitelné žuluzie, vytvářející zajímavou atmosféru. Majitelé si přáli obývací pokoj propojený s kuchyní a jídelnou. Středem domu měl být velký klasický krb na dřevo, který je opatřen speciálním povrchem, tzv. benátským štukem. Další dva požadavky byly obyvatelná zastřešená terasa s pergolou a malé jezírko.

A toto všechno můžete nalézet v jednoposchodovém domě dispozičně řešeného jako 5+1 se dvěma koupelnami. První, co překvapí návštěvníka domu, je relativní nepoměr mezi vnějšími a vnitřními rozměry. Zvenku totiž máte pocit, že vstupujete do spíše menšího domku, avšak uvnitř vás doslova ohromí velkorysým prostorem, ve spodní části skoro až rozlehlostí. Hlavní podíl na tomto dojmu má dokonalé využití prostoru.

Veškerý nábytek byl vyroben na zakázku, což kupodivu zařízení nijak zásadně neprodražilo. Druhou, snad ještě příjemnější okolností byl smysl pro detail, s jakým byly prostory zařízeny. Od drobných estetických detailů přes praktická a funkční řešení až po perfektní řemeslné provedení všeho, nač se podíváte.

Na další zajímavé realizace ateliéru POINT můžete nalézt na naší stránce pod záložkou REFERENCE.

Napsali o nás "I sen se může stát skutečností..."Napsali o nás "I sen se může stát skutečností..."Napsali o nás "I sen se může stát skutečností..."

zpět na seznam novinek

Tonon Kartell Artemide Magis Machalke Cattelan Italia

certifikace ISO 14001 certifikace ISO 9001 vlastníme certifikáty
ISO 9001:2009
a ISO 14001:2005
politika společnosti a programy EMS

ADRESA
atelier POINT, spol. s r. o.
Prokopova 238/21
301 00 Plzeň, Czech Republic

KONTAKT
tel.: (+420) 377 38 99 38
fax: (+420) 377 32 70 36
email: info@atelier-point.cz

© 2024 atelier POINT | design by ARTEP reklama