atelier POINT, architektonický ateliér | Novinky | Napsali o nás | Napsali o nás: Zahrada nadivoko

czech | eng

Napsali o nás: Zahrada nadivoko

Napsali o nás: Zahrada nadivoko

Elegantní dřevěná chata stojí v lese a u rybníka, což jsou ideální podmínky pro vytvoření přírodní zahrady. "Les se tady vkrádá až ke dveřím, že jej tam necháme, bylo jasné od samého začátku, " říká Kateřina Karasová, která se úkolu chopila.

Samota není v tomto místě pouhý pojem. Nejbližší obydlené stavení je vzdáleno kilometr, hospoda asi čtvrt hodiny pěšky. To architektu Tomáši Blahovcovi a jeho rodině maximálně vyhovuje. Rozhodli se pro život v klidu, v zeleni a bez stresu.
Na pozemku mimo chatové osady, dostupném autem během dvaceti minut stávala chata, kterou architekt Blahovec od základů přestavěl. Dnes je to dřevostavba, pro niž byly použity moderní technologie, kterými se dnes staví rodinné domy - je nízkoenergetická a k vytopení bohatě postačí krbová kamna. Dá se tak využívat celoročně.
Chata o rozměru osm krát šest metrů je citlivě zakomponována do prostředí, s nímž ji doslova propojuje rozlehlá terasa a velká francouzská okna. Nábytek a vnitřní vybavení je záměrně jednoduché, aby nezastiňovalo dominantní materiál - dřevo - a také okolní přírodní kulisy.

Napsali o nás: Zahrada nadivokoNapsali o nás: Zahrada nadivokoNapsali o nás: Zahrada nadivokoNapsali o nás: Zahrada nadivokoNapsali o nás: Zahrada nadivokoNapsali o nás: Zahrada nadivoko

zpět na seznam novinek

Tonon Kartell Artemide Magis Machalke Cattelan Italia

certifikace ISO 14001 certifikace ISO 9001 vlastníme certifikáty
ISO 9001:2009
a ISO 14001:2005
politika společnosti a programy EMS

ADRESA
atelier POINT, spol. s r. o.
Prokopova 238/21
301 00 Plzeň, Czech Republic

KONTAKT
tel.: (+420) 377 38 99 38
fax: (+420) 377 32 70 36
email: info@atelier-point.cz

© 2024 atelier POINT | design by ARTEP reklama