atelier POINT, architektonický ateliér | Novinky | POINT novinky | Textilní dekorace v interiérech

czech | eng

Textilní dekorace v interiérech

Textilní dekorace v interiérech

Od začátku roku 2009 rozšířila naše společnost služby o návrhy a realizace textilních dekorací v interiérech. Záclony, závěsy, dekorační a potahové látky, konzole a rolety Vám kvalifikovaně navrhne interiérový designer s individuálním přístupem.

V rámci rozšíření služeb atelieru POINT pro vás zhotovíme textilní dekorace interiérů od vlastního návrhu až po konečnou realizaci. Náš odborník na textilie vám kvalifikovaně poskytne tyto služby s individuálním přístupem. Výběrem vhodných textilních materiálů, barev záclon a závěsů, dekoračních látek vtiskneme vašemu interiéru osobitost. Při vybavování vnitřního obytného prostoru dokážeme bytovým textilem vytvořit harmonii funkčnosti a útulnosti s ohledem na vaše pocity. Záclony, závěsy, dekorační a potahové látky, konzole a rolety vám navrhneme z široké nabídky barev a materiálů. Spolupráce s naším interiérovým designérem vám pomůže vytvořit optimální řešení. Bytové textilní dekorace a související prvky odebíráme od špičkových zahraničních společností – Designers Guild, Sahco, Rufflette.

Záclony, závěsy

Historicky jedny z nejstarších a nejužívanějších typů zastínění. Jde o dominantní okenní dekoraci, která chrání soukromí, rozptyluje slunce, ale má i psychologický účinek. Přináší do místnosti měkkost a útulnost, změkčí hrany oken. Další účely záclon a závěsů jsou odhlučnění, utlumení případných ozvěn a pohlcení nežádoucích zvuků. Vytváří dobrou akustiku a regulují i teplotu v místnosti. Mohou být zkombinovány s většinou druhů rolet a často uberou z jejich strohosti. Aby vypadali dobře musí být vzato v potaz mnoho faktorů: typ řasení, volba zavěšení, vhodná délka, možnost podšívky (průsvitnost textilie, pohledová strana z exteriéru), barevné sladění s interiérem.

Druhy záclonovin
Používají se především lehké tkané látky, průhledné či poloprůhledné, v současnosti nejčastěji vyráběné z polyesterových nití nebo ze směsi vláken. Klasickými zástupci jsou: hladký nebo vyšívaný voál, šifon, gáza, batist. Nejčastější barva záclon je bílá, vhodná je ale i krémová, která nepůsobí k malbě stěn tak ostře. Mohou být v provedení matném i lesklém s širokou nabídkou vzorů. Pro hotely a jiné společenské prostory se doporučuje nehořlavá úprava.

Druhy závěsovin
Jde o tužší středně těžké až těžké látky z přírodních materiálů jako je bavlna, len, hedvábí ale i ze směsí, které umožňují dosáhnout speciálních textilních vlastnosti, tj. nešpinivé, nehořlavé, zatemňující úpravy. Mezi nejčastěji využívané závěsoviny patří tafty, satény, látky s vlasem - samet, žakárové tkaniny – brokát, damašek, krep. Kromě lesklých a matných designů jsou dnes velmi oblíbené moaré efekty a vetkaná kovová vlákna. Opět lze vybírat ze široké škály barev a vzorů, kterými lze opticky měnit rozměry místností.

Konzole na záclony a závěsy

Výběr vhodného typu zavěšení dokáže podtrhnout celkový dojem okenní dekorace. Konzole mohou být v klasickém dřevěném designu nebo také v moderním nerezovém s elegantními a nápaditými koncovkami. Při výběru je třeba brát ohled nejen na jejich požadovanou funkci ale i na nosnost a správné umístění. Správným výběrem lze řešit i dekorace atypických tvarů oken.

Rolety

Rolety jsou dobrou volbou pro ty, kteří si chtějí užít světlo a maximalizovat prostor kolem oken. Jsou tou nejsnazší formou zakrytí oken, mohou být součástí moderních ale i tradičních interiérů. Jsou ideální tam, kde je omezený prostor. Měkké látkové rolety - římské či rolovací - jsou velmi neformální, nejčastěji plní funkci záclony a kombinují se s klasicky ušitými dekoračními závěsy. Textilní materiály na rolety mohou být tkané i netkané, od lehce až po úplně zatemňujících.

Japonské stěny

Velice elegantní pro moderní typ interiéru jsou japonské stěny. Jejich výhodou je snadná údržba, manipulace, možnost mnoha variant zastínění místnosti dle potřeby. Navíc lze kombinovat i několik materiálů na jednom systému, od jemné záclonoviny až po zcela zatemňující látku. V hladké rovné ploše jednotlivých panelů výrazně vynikne struktura látky, design a barva. Používají se i k oddělení dvou místností interiéru o různé funkci např. obývací pokoj a ložnice, kuchyň a jídelna apod.

Paravan

Paravan patří k další moderní mobilní stínící technice. Tento prvek dávno není pouhou zástěnou pro převlékání. Lze s ním velmi elegantně zakrýt mnoho věcí, které nemají být vidět. Dřevěný rám s vhodným textilním potahem vytvoří velmi útulnou a nápaditou dekoraci.

Textilní dekorace v interiérechTextilní dekorace v interiérechTextilní dekorace v interiérechTextilní dekorace v interiérechTextilní dekorace v interiérechTextilní dekorace v interiérechTextilní dekorace v interiérech

zpět na seznam novinek

Tonon Kartell Artemide Magis Machalke Cattelan Italia

certifikace ISO 14001 certifikace ISO 9001 vlastníme certifikáty
ISO 9001:2009
a ISO 14001:2005
politika společnosti a programy EMS

ADRESA
atelier POINT, spol. s r. o.
Prokopova 238/21
301 00 Plzeň, Czech Republic

KONTAKT
tel.: (+420) 377 38 99 38
fax: (+420) 377 32 70 36
email: info@atelier-point.cz

© 2024 atelier POINT | design by ARTEP reklama